top of page

מדינת קרלה שבדרום הודו

עודכן: 8 באפר׳


קרלה נקראת "המדינה של אלוהים" או גן עדן עלי אדמות .

הבק ווטארס בדרום הודו שייט
הבק ווטארס בדרום הודו שייט

קחו נשימה ותשכחו מכל מה שחשבתם על הודו: מקבצי נדבות, צפיפות, סירחון, פרות מתהלכות ברחוב,

בלגן אטומי – כל זה לא נמצא כאן. קרלה נקראת "המדינה של אלוהים" או גן עדן עלי אדמות

כבר בנחיתה בשדה התעופה בקוצ'ין מרגישים בהבדל: הכל מסביב ירוק, עצי קוקוסים ובננות עמוסים בפירות בצדי

הכביש. הרחובות יחסית נקיים. הדבר היחיד שמזכיר את "הודו האמיתית" זה תרבות הנהיגה או אי תרבות הנהיגה שאופיינית כלכך להודו. זו המדינה היחידה בהודו בה 95% מהאוכלוסיה יודעת לקרוא ולכתוב , ולכן תסדרו היטב עם השפה האנגלית בכל מקום . כמו כןם היא נחשבת למדינת האיורוודה , בכל מקום תוכלו לקבל טיפולים אלטרנטיביים במחירים מצחיקים . בתי ספר רבים לרפואה משלימה מעבירים קורסים לתלמידים מכל העולם ברמה גבוהה ביותר . רבים מהמטפלים הם אף רופאים ברפואה מערבית .

האשראם של אמה האמא המחבקת באמריטפורי
האשראם של אמה האמא המחבקת באמריטפורי

זו לא ה"הודו" שסיפרו לכם עליה

מדינת קרלה נחשבת לאחת העשירות מבין מדינות הודו ולא רק בפן החומרי. עצי פירות עמוסים בכל טוב, ריזורטים מפנקים בדיוק כמו שמפנטזים ואפילו הדת היא לא אישיו כאן. היא נחשבת למדינה בה רוב רובם של האזרחים משכילים.

בירת התבלינים

שוק התבלינים בקוצ'ין מדינת קרלה הודו
שוק התבלינים בקוצ'ין מדינת קרלה הודו

קרלה נחשבת לבירת התבלינים של העולם. בכל פינה תוכלו לראות גידולי פלפל שחור , כורכום, שדות תה עצומים במונאר , ומפעלי עיבוד לג'נג'ר . האוכל מטובל בשלל תבלינים ולכן הוא טעים ושונה משאר חלקי הודו . עצרו ריקשה מקומית בקוצ'ין , תמורת 200 רופי לערך שהם משהו כמו 12ש"ח , בקשו ממנו שיקח אתכם לסיור במפעלי עיבוד התבלינים הרבים שבעיר וסביבותיה . בכל מקום יציעו לכם לטעום ואף לרכוש תבלינים . אנחנו רכשנו תה משובח עם גינגר , אותו מבשלים בחלב חם ומקבלים תה הודי ששמו - צ'אי.

הבק ווטרס

הבקווטרס הן רשת תעלות של מים מתוקים בין הים ליבשה . בתוך הג'ונגל קסום קורה הכל כמעט . כפרים ציוריים , גידולי תבלינים מיוחדים שצצים לפתע פתאום . בתטך הסבך הזה ניתן לשוט שעות מספר אבל גם ימים אם תרצו , לאורך כל המסלול משפחות מקומיות יזמינו אתכם לארוחה או תה תמורת שקלים בודדים . ו ניתן לשכור בית סירה ולישון בו ממש כמו במלון צף . נקודת מוצא עיקרית לשייט זה היא מאלפי או אלפונזה , כל נהג ריקשה ידע להכווין אתכם לשם . זו חוויה מרגיעה בתוך טבע פראי שמומלצת מאוד.

רשתות הדייגים הסינים בקוצ'ין
רשתות הדייגים הסינים בקוצ'ין

המטבח של דרום הודו

מרכז הארוחה בדרום הודו הוא האורז, או מאכלים העשויים מאורז. את האורז מלווים עדשים, ירקות, רטבים חריפים ומחמצים. אלו הגרים באזור החוף, במיוחד בקראלה, יצרו מתכונים של מאכלי ים, מהאקזוטיים הקיימים. האוכל כאן מתובל היטב, ומגיע לעיתים לחריפות ולנוכחות מזן ייחודי. קוקוס ותמרינד, צ'ילי אדום וירוק, עלי קארי וג'ינג'ר, הם רק חלק מהמסע אל נבכי חוש הריח וחוש הטעם.

המאכלים בדרום משתלבים באופן הרמוני עם הנוף הממכר. בארוחת בוקר אוכלים אידלי (מעין עוגות אורז).

ארוחת הצהריים מורכבת מנתחי דג בחלב קוקוס וירקות מאודים, ומוגשת על עלה בננה. בערב אפשר לסעוד במסעדת גורמה, בה התפריט מורכב ממבחר הדגה ופירות הים שנאספו באותו יום מרשתות הדייג.

הכותבת: ענת גרוס לאור מדריכה וחוקרת הודו לטיול הקרוב התקשרו 0522780730 ל

טאלי בדרום הודו , עדשים ירקות ופירות לרוב
טאלי בדרום הודו , עדשים ירקות ופירות לרוב

אמריטפורי האשראם של אמה האמא המחבקת
אמריטפורי האשראם של אמה האמא המחבקת


ארוחה הודית בתוך הבקווטרס בקרלה דרום הודו
ארוחה הודית בתוך הבקווטרס בקרלה דרום הודו

מדינת קרלה שבדרום הודו

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comentários


הבלוג של ענת גרוס לאור 

anat gross laor@כל הזכויות שמורות 
כל הזכויות שמורות@ענת גרוס לאור 

bottom of page