חיפוש
  • בלוג הטיולים של ענת לאור גרוס

שווקים נחשקים בקזבלנקה שבמרוקו

עודכן ב: לפני 4 ימים

קזבלנקה זה לא רק שם של סרט מפורסם זו הגדולה בערי מרוקו ואחת משערי הכניסה למדינה והבירה הכלכלית של המדינה .

עיר מודרנית תוססת ופחות מסורתית. כאן תוכלו להנות משדרות רחבות וחיי לילה סוערים, שוק אוכל לילי ענק, שווקים אוטנטים ומה לא . בשנות הארבעים של המאה ה-20 היתה הקהילה היהודית של קזבלנקה הגדולה ביותר במדינה, והיום התושבים מסבירי פנים לתיירים מישראל.

כעיר ערבית היא ידועה בשווקים הרבים שלה . אז בואו אספר לכם על כמה מהעיקריים שבהם:

שוק חובוס


שוק ססגוני זה נפרס לאורך רחוב ארוך וחלקיו מחוברים בקשתות.בשוק זה תוכלו לקנות הכל , ממש בדומה לשוק הכרמל שלנו רק ביותר גדול .מזכרות, מוצרים לבית ,ספלי תה מרוקאי, אריגים, כפתנים, שמלות מסורתיות, בגדים, מנורות ועוד . וכשתסיימו את הקניות והמיקוח ,המשיכו אל קצה השוק, שם תמצאו עשרות דוכני אוכל על האש, סלטים מרוקאים. הישיבה היא בעיקר סביב שולחנות פשוטים בחוץ. חובבי אוכל רחוב יאהבו את המוזיקה , ריח המנגל והאוכל האוטנטי הטעים להפליא.

שוק באב מרקש

שוק אוכל מקומי שכמעט ולא רואים בו תיירים. הוא ממוקם במרכז העיר ובו תוכלו לחוות חוויה אוטנטית מרוקאית אמיתית עם אוכל רחוב טעים בטרוף.

דוכנים עם סירי קדירה מלאים תבשילי בשר, טאג'ינים לוהטים עם תבשילים ריחניים, בשרים על מנגלים גדולים, פיתות טריות ואוויריות וכמובן מיני מאפה ומתוקים, את הבקלוואה הטעימה בעולם זכיתי לטעום בשוק באב מרקש

שוק העיר העתיקה - "סוק עוד מדינה"


השוק דומה להפליא לרובע הנוצרי בעיר העתיקה של ירושלים. מזכרות ועתיקות רבות לצד חנויות לממכר מתוקים . היתרון של השוק שהוא במרכז העיר קזבלנקה. בתי הקפה האוטנטיים בשוק מהווים הצצה חוויתית לחיי התושבים . שמח וטעים מאוד בעיר העתיקה.

בקרוב נצא לטיול לקזבלנקה ,בקבוצה קטנה ואיכותית, שבו יתערבבו להם, רגשות, נופים,טעמים וריחות בעיר האורות הערבית החדשה שנפתחה לנו.אז מהרו להרשם.


  • Instagram
  • whatsapp
  • Facebook
  • YouTube

כל הזכויות שמורות ללאור טיולים ©