חיפוש
  • בלוג הטיולים של ענת לאור גרוס

רישיקש בירת היוגה העולמית

אמרתם יוגה ..אמרתם רישיקש , או כפי שהיא מכונה בפי הישראלים "רישי-כיף" .רישיקש פופולרית ע"י ההודים ותיירים מכל העולם. היא נחשבת לבירת היוגה העולמית .בכל אחד מהאשראמים הרבים יש בתי ספר ויוגה , מדיטציה וקורסי רייקי. רוב הטיילים שמגיעים מתנסים בשיעור אחד לפחות- זו חוויה אחרת שיעור יוגה ממורה הודי .

קצת היסטוריה רישיקש קדושה להינדים בגלל המקדשים הרבים השוכנים בה (במיוחד בגלל מקדש "נילקהנט" המפורסם המוקדש לכבוד האל שיבא וממוקם 17 ק"מ צפונית לעיירה), בגלל נהר הגנגס החוצה אותה, זהו הקטע הנקי של הגאנגס שבו ניתן לטבול ללא חשש שיצוף אפר כלשהו, בגלל קרבתה להארידוואר, אחת מארבע ערי הקומבה-מלה ובגלל שהיא ממוקמת על ציר עולי הרגל לבאדרינאת, אחת מארבעת אתרי ה"צ'אר דהאם", אתרי הנביעות של הנהרות הגדולים בהודו אליהם נוהרים בכל עונה מאות אלפי מאמינים.


רישיקש נחלקת לשלושה אזורי משנה: לאקסמן גולה, ראם ג'ולה, וסוויס קוטג


" בכל האזורים יש חנויות, מסעדות וגאסט האוסים. אך לא במידה רבה כפי שניתן למצוא בעירים מתויירות אחרות. אתם יכולים להתאכסן כמו רוב המטיילים אחרים באזור "לאקסמן ג'ולה". ל "ראם ג'ולה" כדאי להגיע בשביל הטקסים הנערכים במקום, ובעיקר טקס "הפוג'ה משמעות המילה בתרגום לעברית הוא "תפילה".

טקס הפוג'ה נערך כל ערב, מתכנסים עשרות ואף מאות מאמינים על שפת הגנגס בסמוך לגשר ראם ג`ולה שברישיקש ,על מנת להניח מנחות, לשאת תפילה ולשיר שירי הלל לגנגס הקדוש. הטקס צבעוני, הרבה פרחים שטים על הנהר הקדוש . טקס מרגש ומהווה חוויה הודית אמיתית. כל שעליכם לעשות הוא להגיע לגשר ראם ג`ולה וללכת לפי הצלילים הנשמעים עם תחילת הטקס בשעות הדימדומים. חוויה רישיקש משופעת באשרמים מקדשים, פרות קדושות, פעמוני תפילה מצלצלים ואופנועים מותנעים, שיוצאים לטיול במפלים ולביקור במקדשים רחוקים. ברישיקש רואים פרפרים, פוגשים אנשי דת, אוכלים במאפיות ובמסעדות הצימחוניות ונהנים מהאווירה הקדושה ומהנוף עוצר הנשימה, שיגרום לכם לרצות להישאר כאן לעד.

ברישיקש אין הרבה מה לקנות , אבל זהו מקום מפורסם לרכוש בו מוצרי "הימלאיה" וייתר מוצרים טבעיים לפנים ולגוף .


אז אם בא לכם להצטרף אלי לטיול הקרוב בקבוצה קטנה ואיכותית, שבו יתערבבו להם, רגשות, נופים,טעמים וריחות, מסע מרהיב ואחר דברו איתי.

ענת לאור גרוס - מוציאה ומלווה קבוצות מאורגנות לטיולים באווירה וחוויה אחרת בליווי מורים להעצמה ... זו חוויה שתעצים את היכולות ותרחיב את האופקים שלנו , וגם אם בא לכם תכנון טיול פרטי , אני כאן לשרותכם באהבה.

https://www.laortravels.com/

4 צפיות
  • Instagram
  • whatsapp
  • Facebook
  • YouTube

כל הזכויות שמורות ללאור טיולים ©