חיפוש
  • בלוג הטיולים של ענת לאור גרוס

רובע 7 – הרובע היהודי בבודפשט הונגריה


דמיינו גטו יהודי עם היסטוריה כואבת שהפך למקום הכי שמח בהונגריה.


רובע 7 בבודפשט או בשמו "הרובע היהודי" משמש כלב הפועם לכל טיול בבירה בודפשט . הוא גדוש במסעדות, ברים, בתי מלון בוטיק מפנקים , וכמובן אווירה צעירה ותוססת עם מועדונים שלא מביישים את אמסטרדם . במרכזו תוכלו לבקר בבית הכנסת הגדול ביותר באירופה והשני בגודלו בעולם, במתחם יש מוזיאון היהדות – בו ניתן ללמוד על אורח חייהם של יהודי בודפשט ועל תפארתה של הקהילה היהודית לפני המלחמה. חדר נפרד במוזיאון מנציח את השואה.


שם העיר בודפשט היא למעשה מילה אחת, אבל אלו שתי ערים בודה ופשט שחוברו להן יחדיו במרוצת השנים באמצעות "גשר השרשרת" הן שונות מבחינה גאוגרפית – בודה הררית ופשט מישורית – אבל גם מבחינת אופיין ואופי האנשים המתגוררים בהן. בודה שקטה, ארמונות רבים בה, ירוקה ונוחה, ופשט תוססת, צעירה ורועשת. בודה, שההיסטוריה כאילו לא נגעה בה, ופשט – המצולקת בעקבות מלחמות, שואה וקומוניזם.


כשאתם שומעים על מדינה במזרח אירופה, בילויים ופאן אינן המילים שעולות לראש, אבל בודפשט תשנה לכם קצת את הגישה. יש בה מועדונים שלא היו מביישים את אמסטרדם ולונדון, בתי קזינו שלא היו מביישים את מונטה-קרלו שוק ענק מלא טעמים וריחות . ומגוון אפשרויות לטייל בה ומחוצה לה . אני אישית ממליצה ללון ברובע היהודי , פשוט כי כיף שם.

אז אם בא לכם להצטרף לטיול בקבוצה קטנה ואיכותית, מסע התפתחותי מרהיב ואחר דברו איתי.

https://www.laortravels.com/

7 צפיות
  • Instagram
  • whatsapp
  • Facebook
  • YouTube

כל הזכויות שמורות ללאור טיולים ©