חיפוש
  • בלוג הטיולים של ענת לאור גרוס

קיבוץ בהודו – חווה אקולוגית בדרום הודו


הייתם מאמינים שבהודו יש קיבוץ אמיתי ? אז כן ועוד איזה קיבוץ . התושבים בעיירה ארוויל שמדינת טמיל נאדו שבדרום הודו מכנים את המיזם הנפלא הזה – חווה אקולוגית .

אורוויל היא עיר שיתופית עם אוריינטציה רוחנית, שהוקם לפני כ40 שנה על חלקת אדמה זנוחה בכפר ארוויל במדינת טמיל נאדו בדרום הודו. כיום מתגוררים בה כאלפיים חברי קהילה – מחציתם הודים והאחרים באו ממדינות שונות בעולם, בהם גם כ-10 משפחות ישראליות. העיר נוסדה בשנת 1968 על ידי "האם" – מירה אלפאסה, מיסטיקנית אלג'יראית, אז בת תשעים, שהקימה עם בעלה הראשון הנרי מוריסט את הקבוצה הרוחנית "הרעיון החדש".

אורוויל היא עיר אקולוגית בהגדרתה – מקום שבו ממחזרים הכל, החל מאוכל וכלה בצואה. בהתאם לכך, טבעת ירוקה שמקיפה את העיר משמשת לחקלאות ולשיקום היער הטרופי שנכחד – אחת ממטרות העיר המוצהרות.

מבחינה אדמיניסטרטיבית, העיר מנוהלת על ידי תושבים מתנדבים. חיי השיתוף בה מתנהלים כמעט כמו בקיבוץ, שעבר כמה שלבי הפרטה. מלבד היכולת להגשים הלכה למעשה את רעיונותיה הפילוסופיים של אלפאסה, אורוויל המתפתחת יוצרת הזדמנות לבדוק הלכה למעשה תפישות תכנון שמיובאות ממקומות שונים בעולם, בתנאי השטח והאקלים המיוחדים.


היום העיר מורכבת ממספר רב של קומונות קטנות הפזורות בהתאם לתוכנית אב כללית. כך קורה שאדריכלות אורגנית בטבעה נשלטת למעשה על ידי אורבניזם מכני. בתוך כך, הכפרים הטמילים הרבים שנמצאים ליד, לצד ובתוך אורוויל, מהווים פוטנציאל טוב להרחבת העיר בעתיד

ניתן לבקר במקום ושהות בו . התרומה היא השתתפות פעילה בתחזוקת בקומונה הקטנה הזו . זה צורת החיים הקרובה ביותר לקיבוץ הישן שאנחנו מכירים עם תוספת קטנה וזה הרוחניות . האידיאולוגיה במקום אומרת שתחילה היתה רוח שבראה את החומר ושניהם רוקדים בהרמוניה במקום הזה ..למען כלל האנושות .

אני ממליצה מאוד לבקר בגן עדן הזה ולשהות בו לפחות שבו ימים .


אז אם בא לך להצטרף לקבוצה קטנה ואיכותית, שבו יתערבבו להם, רגשות, נופים,טעמים וריחות, מסע מרהיב ואחר דברו איתי.

אז מי אני : ענת לאור גרוס - בלוגרית טיולים בעולם שחווה בעצמה מקומות קסומים ביקום הנפלא שלנו . בנוסף החלום הפך למציאות, והיום אני מוציאה קבוצות מאורגנות לטיולים באווירה וחוויה אחרת בליווי מורים להעצמה ... זו חוויה שתעצים את היכולות והאופקים שלנו .

https://www.laortravels.com/


#טיולמאורגן_טיולנשים_מסע חוויתי_לאורטיולים_אטרקציותבהודו#

.

__

.

10 צפיות
  • Instagram
  • whatsapp
  • Facebook
  • YouTube

כל הזכויות שמורות ללאור טיולים ©