חיפוש
  • בלוג הטיולים של ענת לאור גרוס

פושקר - עיירה תוססת ורוחנית ברג'סטאן

בא לכם לעוף ולהנות במקסימום האפשרי? אז בואו נגלה את העיירה פiשקאר שברג'יסטאן בה רוח ,שקט, ואווירה זורמת משתלבים .


פושקר היא למעשה נווה מדבר מוקף הרים ובמרכזה אגם מלאכותי הנחשב לאגם קדוש אליו ההודים מאמינים שיש לעלות ברגל לפחות פעם בחיים ולטבול במיימיו. האגם נחשב לאחד מחמשת המקומות הקדושים ביותר ועל כן תמצאו בסביבת העיירה אינספור מקדשים ובתי תפילה שונים, האמונה אומרת שטבילה במי האגם הקדוש מסייעת לריפוי מחלות ומצבים נפשיים קשים, למרות שלפי מצב המים באגם המלאכותי הזה לא מומלץ להכנס לתוכו . בפושקר יש נציגות מכל של כל הדתות וכדאי לכבד את התושבים והמבקרים האדוקים , אפילו בית חב"ד גדול יש.

לפעמים תשמעו הערה כגון: פה זה לא גואה!! אז פשוט תתלבשו צנוע ובלי בלגאן".

במשך השנים פושקר הפכה למרכז תיירותי המושך אליו מטיילים מכל העולם, המחפשים מקום שקט, מבודד ובעל משמעות רוחנית, ואכן כל אחד ימצא פינה שקטה להתבודד בה , אם זה בשעת השקיעה סביב האגם לצלילי נגינה וריקודים שונים , אל תהססו והצטרפו את


הרוקדים , זו חוויה נפלאה.

לתחומה של פושקר אסורה כניסת רכבים ועל כן מסתובבים שם ברגל, משימה לא קשה בהתחשב בגודלה הקטן. משימה קשה יותר היא להתרגל לרעיון שבעקבות קדושתה אין בה מזון מן החי, כלומר לא תמצאו שם עוף, בשר או ביצים. המסעדות בעיירה ממוקמות ברובן על גגות הבתים והגסטהאוסים ומשקיפות על האגם הקדוש ועל נוף ההרים שמסביב. מסעדות בופה (אכול כפי יכולתך) מאוד נפוצות בפושקר והרבה תיירים נוהגים לסעוד בהן מידי יום.


קניות בשוק בפושקר

מי שנוהג לטייל בהודו יודע שהקניות הכי משתלמות הן בפושקר . בשוק הענק והססגוני תוכלו למצוא מגוון של חנויות המוכרות מכל הבא ליד – בדים, תכשיטים, מזכרות וחפצי אמנות לצד דוכני מזון מקומיים. הרבה מהמטיילים בוחרים לשמור את 'זמן הקניות' לפושקר ולשוק המדהים שבה, וכמובן את משקה היוגורט "לאסי" הכי טעים בהודו תמצאו בשוק הזה .

טיול בהודו אינו שלם אם לא ביקרתם בפושקר . אז העונה המומלצת לביקור בפושקר היא בין החודשים אוקטובר למרץ.


אז אם בא לכם להצטרף אלי לטיול בקבוצה קטנה ואיכותית, שבו יתערבבו להם, רגשות, נופים,טעמים וריחות, מסע מרהיב ואחר דברו איתי.


מי אני : ענת לאור גרוס - מארגנת ומוציאה קבוצות מאורגנות לטיולים באווירה וחוויה אחרת בליווי מורים להעצמה ... זו חוויה שתעצים את היכולות והאופקים שלנו , וגם אם בא לכם תכנון טיול פרטי , אני כאן לשרותכם באהבה.


https://www.laortravels.com/

2 צפיות
  • Instagram
  • whatsapp
  • Facebook
  • YouTube

כל הזכויות שמורות ללאור טיולים ©