חיפוש
  • בלוג הטיולים של ענת לאור גרוס

פונדיצ’רי -עיר בהודו שנשים וגברים שווים


ידעתם שיש עיר בהודו שנשים וגברים שווים? זו פונדיצ’רי - עיירת חוף מקסימה

במדינת טמיל נאדו בהודו, בעבר זו היתה מושבה צרפתית ושרידי התקופה ניכרים בה עד היום. מוקד המשיכה העיקרי בעיירה הזו זה האשראם באורוביל אחד האשראמים הפופולרים בהודו, בו משלבים רוחניות עם מדע מודרני.


העיר הזו חרטה על דגלה אידיאולוגיה של עיר אוניברסלית שבה גברים ונשים יכולים לחיות בשלום ובהרמוניה בלי הבדלי דת ולאום. כולנו יודעים כמה קשים חייה של אישה בהודו והעיירה הזו מראה שאנשים יכולים לחיות אחרת . עיירת חוף זו נחשבת למרכז חינוך של דרום הודו, בעייריה קיימים אוניברסיטאות ומכללות העוסקות ברפואה, הנדסה, משפטים, חקלאות, אמנות ומדע. שפע תרבותי עצום. בנוסף העירייה היא אחת מאתרי תיירות הפופולריים ביותר בדרום הודו המציעה אווירה מערבית בסגנון צרפתי אפילו באגט אמיתי תוכלו למצוא בה ...נכון קצת בסגנון הודי אבל טעים בטרוף.

בעייריה יש מבנים צרפתיים קולוניאליים רבים כמו מקדשים, פסלים, שדרות ורחובות שנקראים בצרפתית Rue . אם העיר אלפי נקראת "ונציה של המזרח" ופונדיצ'רי נקראת "הריברייה הצרפתי של המזרח". תוכלו להתרחץ בארבעת חופיה היפייפים, עם קוקוס טרי ביד ולצעוד בטיילת החוף. ואם בא לכם לחוות "קיבוץ שיתופי" , אז במרחק של 8 ק"מ ממנה ניתן להגיע לעייריה בשם אורוויל, עיר השחר החדש ..וגם עליה כתבתי מאמר שתוכלו לקרוא .

אז אם בא לכם להצטרף אלי , ענת לאור גרוס ,לטיול בקבוצה קטנה ואיכותית, שבו יתערבבו להם, רגשות, נופים,טעמים וריחות, מסע מרהיב ואחר. דברו איתי אני כאן בכל שאלה ובקשה

.

והעיקר שתהנו מיופיה של הודו ובגדול

https://www.laortravels.com/

2 צפיות
  • Instagram
  • whatsapp
  • Facebook
  • YouTube

כל הזכויות שמורות ללאור טיולים ©