חיפוש
  • בלוג הטיולים של ענת לאור גרוס

סיור ב"סלאמס" של דלהי - סנג'אי

בכל רחביי הודו יש שכונות המוגדרות כ"סלאמס" – או שכונות עוני . באיזורים הללו לא מטיילים לבד , מומלץ לשכור

את שירותיו של מדריך מקומי ורצוי מאוד שיהיה אמין עם המלצות . "הסלאמס" של הודו הוא שכונת סנג'אי, התחושה בכניסה מעט מאיימת, בגלל תחושת הצפיפות ובליל הריחות המתערבלים יחד באוויר: ריחות עשן , שמן שרוף ,בישולים, צואת פרות ותעלות הביוב הזורמות פתוחות בצידי הרחובות.זוכרים את הסרט "נער החידות ממובאי" , אז זה בדיוק כך .הכל מכה בך בן-רגע. אבל אחרי שעוברים את שלב "ההסתגלות", נכנסים לתוך עולם תרבותי מרתק שסביר להניח שמעולם לא ראינו.

מחזור בגדים

בשכונות האלו בתי מלאכה קטנים רבים בהם יתפרו לך או לחברות גדולות כל מה שתרצו,אפילו העתק של שמלה של

ג'וצי ראיתי שם. את שאריות הבד שומרים בתוך שקים גדולים ונשים וילדים מהשכונה עוסקות במיון השאריות לפי צבעים וסוג הבד לטובת מחזור ויצירת בדים ובגדים חדשים. שום דבר לא הולך לאיבוד . תארו לכם כמה אקולוגי היה בעולם שלנו אם כלם היו נוהגים כך.

ממחזרות הבגדים עובדות במשך שעות, לעיתים עם תינוק במנשא, בעבור שכר השכר החודשי של כ – 300 שקלים, ועדיין הן מרגישות ברות מזל, לרבות נשים ממקומות סמוכים המנסות את מזלן להתקבל ולזכות במשרה.

רוכל הלחמים ומכין הפורי

פורי הוא אחד מסוגי הלחם ההודים , זו מעיין פחזנית מטוגנת ממולאת בתפוח אדמה וחומוס . בכל פינה תראו את הרוכלים הללו . שמנוני מאוד אבל טעים וחריף מאוד .


ביתי הקפה - או צ'אי פוינט

של השכונה מגישים לרוב רק צ'אי הוא תה עם חלב חם ותבלינים מטריפי חושים . בהודו זו מיומנות שדורשת כמה שלבים. הצ'אי יוצא קרמי וטעים מאוד .

מים ומקלחות – כדי לזכות במים זורמים צריכים התושבים להגיע לכניסה של השכונה , שם ישנם מספר רוכלים שממלאים מיכלי מים ריקים ומוכרים אותם. אם אתם תיירים בהודו תשתו אך ורק מים מינרלים שסגורים היטב

עוגיות החמאה האולטימטיביות

מאחר ובסנג'אי החשמל זורם כשמתחשק לו , התפתחה תרבות בישול על אש . זהו ברביקיו שכולו עוגיות. הטעם שלהן מעט מעושן ושונה ושווה לנסות.

רופא הסלאמס


זה לא רופא אמיתי אבל עושה את העבודה עבור התושבים . הם מאוד נחשבים . חלוק לבן, מזרק ומבט חשוב והינה אתה רופא . אבל מאחר והם מכירים טוב יותר מכולם את תנאי המקום , התרופות שלהן יעילות מאוד לתושבים . לכם לא מומלץ לנסות .

ובתוך כל הכאוס המסודר הזה ,תעלות הביוב הפתוחות , מפעלי היזע הרבים . ראינו אנשים יפים ומטופחים ומחייכים כמו שרק ההודים יודעים . חוויה שווה מאוד אז אם בא לכם להצטרף אלי , ענת לאור גרוס ,לטיול בקבוצה קטנה ואיכותית, שבו יתערבבו להם, רגשות, נופים,טעמים וריחות, מסע מרהיב ואחר דברו איתי אני כאן בכל שאלה ובקשה .


https://www.laortravels.com/

2 צפיות
  • Instagram
  • whatsapp
  • Facebook
  • YouTube

כל הזכויות שמורות ללאור טיולים ©