חיפוש
  • בלוג הטיולים של ענת לאור גרוס

סולוגוני - גבינה גרוזינית

הסוד של הגבינות הגיאורגיות הוא שהן שמיוצרות מחומרי גלם אורגניים .כאלה שהפרות רעו להן בנחת במרעה. את הגבינות הללו תוכלו למצוא בכל פינה בגיאורגיה .


שמה של הגבינה החשובה מבינהן הוא סולוגוני , והיא נקראת כל על שם החבל הכפרי ממנו באה – סמגרלו..הגבינה גרוזינית סולוגוני דומה מאוד למוצרלה האיטלקית. היא אלסטית, מעט חוטית וגמישה, מעט מלוחה וקצת חמוצה. נהוג לאכול אותה טרייה, לאחר שהושרתה במי מלח. גם היא, כמו אחותה האיטלקית, מכילה כ־45% שומן, והיא מיוצרת מחלב בקר, כבשים או עיזים.

גבינת הסולוגוני משמשת בסיס למילוי חצ'אפורי , שהוא בצק ממולא בגבינה ולעיתים בשר אשר נאפה בתנור עץ בד"כ . את החצאפורי הטעים ביותר שאכלתי , טעמתי בדוכן בכניסה לשוק הענק -לילו בטיביליסי הבירה , ולא תאמינו כמה הוא עלה ...דולר אחד בערך לחאצ'פורי שהספיק בגדול לשני אנשים .

בעיר הבירה טיביליסי בשוק הענק ליד איצטדיון דינמו תוכלו לראות המון איכרות גיאורגיות שמוכרות גבינה טיפוסית בשם סולוגוני, הן די דומות במראה ובמרקם , לגבי הטעם ..זה כבר עניין של טעם . מאוד מומלץ לחזור עם קצת גבינה לארץ .אני מזמינה אתכם לטייל איתי בקבוצה קטנה , שבו יתערבבו להם, רגשות, נופים,טעמים וריחות, דברו איתי .

אז מי אני : ענת לאור גרוס - מארגנת קבוצות קטנות לטיולים באווירה וחוויה אחרת , זו חוויה מובטחת שתעצים את היכולות שלנו , וגם אם בא לכם תכנון טיול פרטי , אני כאן לשרותכם באהבה.

https://www.laortravels.com/282 צפיות
  • Instagram
  • whatsapp
  • Facebook
  • YouTube

כל הזכויות שמורות ללאור טיולים ©