חיפוש
  • בלוג הטיולים של ענת לאור גרוס

מרסיי-צרפת -5 אתרים מרכזיים


מי את מרסיי בירת הפרובאנס ומה סודך? עיר מהגרים או בירת התרבות האירופאית?. זו עיר נמל עתיקה שהתקבצו אליה מהגרים מכל רחבי תבל . ויש ביפיפייה הנרדמת הזו פנים רבות ומפתיעות - פרט לאוכל טעים, קרואסונים פריכים , ואווירה ים תיכונית עליזה ומוכרת תורו את העיר לאורכה ולרוחבה ויש הרבה מה לראות.

נמל הדייגים העתיק בכל בוקר מתקיים שוק דגים , הדגים נמכרים הישר מהסירות –אין יותר טרי מזה, מסביב יש מסעדות דגים רבות ונפלאות , שמגישות גם אספרסו טעים כמו שהצרפתים יודעים להעריך. ליד הנמל בקרו במוזיאון הים התיכון - Museum of European.ובהמשך תראו את רובע פאנייה על סמטאותיו הצרות.


בזיליקת נוטרה דאם דה לה גארד

על גבעה נישאת מעל העיר נמצאת הבזיליקה שנקראת גם "גבירתנו השומרת". ניתן לראות אותה מכל מקום בעיר והנוף הנשקף ממנה עוצר נשימה . הטיפוס במעלה ההר שווה את המאמץ ,אך ניתן להעפיל למעלה גם עם קלנועית.


ארמון לונגשאן

ארמון מרשים ביופיו , שתוכנן ע"י אותו אדריכל שתכנן את בזיליקת נוטרה דאם דה לה גארד . חזיתו פונה לכיכר ברנה, עם המזרקה בחזיתה ושורות העמודים הרומיים שמאחור, הנפרסות ככנפיים.

מצודת איף

זהו מבצר היסטורי מול חופי מרסיי, על האי איף. זהו אי קטן וסלעי בן 30 דונם, שהמצודה שעליו שימשה בתחילה כדי להגן על מרסיי מפני התקפות מהים. זרמי הים החזקים שסביב האי הפכו את הבריחה ממנו לקשה ביותר וזמן קצר לאחר בנייתו הוא הפך לאחד מבתי הכלא האכזריים והמפחידים ביותר בצרפת. הפלגות רבות אל האי יוצאות מדי יום מהנמל הישן.

הקתדרלה המרכזית

אלו למעשה שתי קתדרלות, אשר המרשימה והבולטת יותר היא החדשה מביניהן,. לצדה נמצאת הקתדרלה העתיקה מהמאה ה-11. הקתדרלה החדשה היא אחד המבנים הראוותניים והיקרים ביותר שנבנו במרסיי, היא ויש בה שפע צריחים ,והיא מעוטרת ברצפת מוזאיקה. כדאי לבקר בה ולהשקיף מהצריחים העליונים על הנוף של הנמל הישן והעיר.תוכלו להגיע אליה באמצעות המטרו.

קניות במרסיי

במרסיי יש מרכזי קניות רבים , הזול מבינהם הוא פרימק בו תמצאו הכל ובזול . מרכזי קניות וסניפים של רשתות אופנה צרפתיות ובינלאומיות פופולאריות רבות ממוקמות בסמוך לנמל, שמציעות בגדים, נעליים ואקססוריז במגוון סגנונות ומחירים.

אז צאו לחקור , ומסע חיצוני יהפוך למסע התפתחות פנימי .
5 צפיות
  • Instagram
  • whatsapp
  • Facebook
  • YouTube

כל הזכויות שמורות ללאור טיולים ©