חיפוש
  • בלוג הטיולים של ענת לאור גרוס

הקסם של שמורת פרייאר בקרלה שבדרום הודו

רוצים להרגיש כמו מוגלי ילד הג'ונגל? סעו לשמורת פרייאר .

במרחק נסיעה קצר מקוצ'ין בנסיעה דרך עצי קוקוס וגשרים קטנים התלויים מעל פלגי מים ונחלים, נמצאת שמורת פריאר (Periyar) . בלב השמורה יש אגם מלאכותי שנבנה ע"י הבריטים ועל שמו נקראת השמורה . הגעתם למקום של יערות טרופים עבותים, שטחי דשא פתוחים ומבחר עצום של בעלי חיים, כאשר הטיגריס ההודי הינו גולת הכותרת של המקום אבל לא רק. תוכלו לראות ולפגוש בעלי חיים מסקרנים מאוד : פילים, צבאים, קופי מקוק, איילי סמבר, יעלי נילגירי, גאור (משפחת הפריים), לוטרות, כ-30 מינים של ציפורים – מתוכם כ-20 מינים אנדמיים לשמורה, נמרים ואפילו מספר קטן של טיגריסים.

בשמורה יערות טרופים עבותים בהם תוכלו לטייל ולהרגע, שטחי דשא פתוחים שמהווים ריאות ירוקות חשובות ומטופחות . מאוד מומלץ לתור בשמורה על גבי פילים או לקחת שיט חלומי על האגם , או סתם לשוטט ולפגוש פטריות ייחודיות- הזהרו לא לנסות ולטעות כי חלקן רעילות , שלל תבלינים וצמחי מרפא .

בהודו מאוד מקפידים על חוקים מיוחדים האוסרים על פגיעה בכל המצוי בשמורת טבע: ערכי טבע מוגנים וחיות בר.

בעיירה קומילי שנמצאת בצמוד לשמורה תוכלו לקחת לכם חדר בבית הארחה או מלון משפחתיים הטובלים בירוק

וצופים לג'ונגל, להנות ממטעמים של דרום הודו שמבושלים מחומרים טבעיים לרוב . לרכוש תבלינים טריים בכל פינה ולהרגע לרגע מקצב החיים .

אז אם בא לכם להצטרף אלי לטיול בקבוצה קטנה ואיכותית, שבו יתערבבו להם, רגשות, נופים,טעמים וריחות, מסע מרהיב ואחר דברו איתי.

אז מי אני : ענת לאור גרוס - מארגנת ומוציאה קבוצות מאורגנות לטיולים באווירה וחוויה אחרת בליווי מורים להעצמה ... זו חוויה שתעצים את היכולות והאופקים שלנו , וגם אם בא לכם תכנון טיול פרטי , אני כאן לשרותכם באהבה.

https://www.laortravels.com/
1 צפיות
  • Instagram
  • whatsapp
  • Facebook
  • YouTube

כל הזכויות שמורות ללאור טיולים ©