חיפוש
  • בלוג הטיולים של ענת לאור גרוס

הטברנות של אתונה

עודכן ב: לפני 4 ימים

נכון כשחשבתם על אתונה מיד עלתה מחשבה על טברנה, בוזוקי ,אוכל שהוא שילוב בין הים תיכוני המחוספס לבין השמנוני וגבינתי של הבלקן , גם לי . פירוש מלטינית של המילה טברנה היא "ביקתה או צריף" בו נאספים כדי לאכול לשתות , היום הן בכל העולם אבל מקורן של הטברנות הוא ביוון.

אז אם חשקה נפשכם באוכל טעים ואווירה מחשמלת ולא רישמית בקרו באחת הטברנות הרבות שבאתונה . דרך אגב היום כמעט ולא ניתן למצוא טברנות שמאפשרות את שבירת הצלחות המפורסמת , אותן מחליפה מוזיקת בוזוקי רקידה . אני הייתי רוצה להמליץ על כמה מהטברנות מהאהובות עלי :


klimataria

טברנה גדולה שממוקמת ברובע פסירי במרכז אתונה קרוב לשוק הבשר. מגישים בעיקר מאכלים הביתיים, כגון: בשר כבש.המחירים יחסית זולים, כל יום מוסיקאים מקומיים מנגנים ומשמחים , זה בעיקר תלוי על איזה אמן נפלתם.

כתובת: Theatrou Square 2. טלפון: 2103216629.

kavouras

טברנה שפתוחה כמעט כל הלילה , ןתןכלו להתענג על סופלאקי חלומי. המוסיקה היא רבטיקה הידועה גם כ"בלוז יווני" . טלפון: 2103810202. כתובת: Themistokleous 64, Exarhia. תחנת רכבת: אומוניה.

EN MOSXATO

ואם חשקה נפשכם באוכל טוב וגם באפשרות לשבור כמה צלחות, אז זה אחד המקומות האחרונים בהם עדיין שוברים צלחות. כל ערב מופעים מתחלפים ואווירה מחשמלת. כתובת : platia mosxato טלפון 2104828810

MEZEDOPOLIS MOUSIKO

טברנה לצעירים, אווירה שובבה ואוכל טעים כתובת : dekeleon 4 ברובע גאזי, טלפון 2103474536


TO PALIO ROLOI

אם בא לכם שנסוע מעט לפיראוס , כאן תמצאו טברנה מסורתית עם תפריט יווני ואווירה שמחה ומוסיקה מקפיצה בכל סוף שבוע. הכתובת: Dimosthenous 5 טלפון 2104126464

OUNOPOULION

בלב שכונת פסירי תמצאו טברנה עם אוכל מעולה. כל יום מופעים עם הרכבים מוסיקלים טובים עם בוזוקי גיטרה וכינור.

אז צאו לחגוג את שפע המסעדות , הלזניה הטעימה והסופלקי האדיר ...ובעיקר האווירה הים תיכונית המחשמלת.אם בא לכם להצטרף לטיול בקבוצה קטנה ואיכותית הרשמו באתר.

https://www.laortravels.com/

  • Instagram
  • whatsapp
  • Facebook
  • YouTube

כל הזכויות שמורות ללאור טיולים ©