חיפוש
  • בלוג הטיולים של ענת לאור גרוס

הטברנות של אתונה

נכון כשחשבתם על אתונה מיד עלתה מחשבה על טברנה, בוזוקי ,אוכל שהוא שילוב בין הים תיכוני המחוספס לבין השמנוני וגבינתי של הבלקן , גם לי . פירוש מלטינית של המילה טברנה היא "ביקתה או צריף" בו נאספים כדי לאכול לשתות , היום הן בכל העולם אבל מקורן של הטברנות הוא ביוון.

אז אם חשקה נפשכם באוכל טעים ואווירה מחשמלת ולא רישמית בקרו באחת הטברנות הרבות שבאתונה . דרך אגב היום כמעט ולא ניתן למצוא טברנות שמאפשרות את שבירת הצלחות המפורסמת , אותן מחליפה מוזיקת בוזוקי רקידה . אני הייתי רוצה להמליץ על כמה מהטברנות מהאהובות עלי :


klimataria

טברנה גדולה שממוקמת ברובע פסירי במרכז אתונה קרוב לשוק הבשר. מגישים בעיקר מאכלים הביתיים, כגון: בשר כבש.המחירים יחסית זולים, כל יום מוסיקאים מקומיים מנגנים ומשמחים , זה בעיקר תלוי על איזה אמן נפלתם.

כתובת: Theatrou Square 2. טלפון: 2103216629.

kavouras

טברנה שפתוחה כמעט כל הלילה , ןתןכלו להתענג על סופלאקי חלומי. המוסיקה היא רבטיקה הידועה גם כ"בלוז יווני" . טלפון: 2103810202. כתובת: Themistokleous 64, Exarhia. תחנת רכבת: אומוניה.

EN MOSXATO

ואם חשקה נפשכם באוכל טוב וגם באפשרות לשבור כמה צלחות, אז זה אחד המקומות האחרונים בהם עדיין שוברים צלחות. כל ערב מופעים מתחלפים ואווירה מחשמלת. כתובת : platia mosxato טלפון 2104828810

MEZEDOPOLIS MOUSIKO

טברנה לצעירים, אווירה שובבה ואוכל טעים כתובת : dekeleon 4 ברובע גאזי, טלפון 2103474536


TO PALIO ROLOI

אם בא לכם שנסוע מעט לפיראוס , כאן תמצאו טברנה מסורתית עם תפריט יווני ואווירה שמחה ומוסיקה מקפיצה בכל סוף שבוע. הכתובת: Dimosthenous 5 טלפון 2104126464

OUNOPOULION

בלב שכונת פסירי תמצאו טברנה עם אוכל מעולה. כל יום מופעים עם הרכבים מוסיקלים טובים עם בוזוקי גיטרה וכינור.

אז צאו לחגוג את שפע המסעדות , הלזניה הטעימה והסופלקי האדיר ...ובעיקר האווירה הים תיכונית המחשמלת.אם בא לכם להצטרף לטיול בקבוצה קטנה ואיכותית הרשמו באתר.

https://www.laortravels.com/

22 צפיות
  • Instagram
  • whatsapp
  • Facebook
  • YouTube

כל הזכויות שמורות ללאור טיולים ©