חיפוש
  • בלוג הטיולים של ענת לאור גרוס

הדיוואלי – פסטיבל האורות בהודו

באנו חושך לגרש..ממש כך רק שבהודו . זהו חג האורות – פסטיבל הדיוואלי נחגג בכל רחבי הודו
במשך חמישה ימים באוקטובר ותחילת נובמבר, את החזרה מהגלות של האל ההינדי ראמה לאחר שהביס את השד ראוונה, זהו ניצחון כוחות הטוב על כוחות הרוע. בכל מקום נפצים מתפוצצים, זיקוקים בשלל צבעים וחלוקת פירות וממתקים לכולם , שמחה מלאה אור שחוצה גבולות וקסטות .

הודו כולה מתמלאת בשלל צבעים ואורות . הבתים מקושטים ומוארים במנורות רבות. הלפידים מודלקים בדומה לחנוכה שלנו , וההודים צועדים איתם ברחובות על מנת את ניצחון הטוב על הרע. במקומות רבים ניתן לראות בובות גדולות המייצגות את הרוע עולות באש. הדיוואלי מזוהה בעיקר עם הממתקים ההודים הציבעוניים והשמנוניים, ובכל בית שתבואו לבקר יכבדו אתכם במתוקים המיוחדים והצבעוניים.

שיא הפסטיבל הוא בליל הדיוואלי, הנחגג ביום מולד הירח ומוקדש לאלת השפע לאקשמי (https://www.laortravels.com/post/אלת-הכסף-השפע-והשגשוג-לאקשמי) ואשתו של האל ראמה .נהוג

נרות בכניסה לבית ולצייר ציורים צבעוניים- סמלה של לאקשמי ,על מפתן הדלת מקמח אורז.


זהו פסטיבל שהוא חגיגה לעיניים ולחך . אז אם אתם בהודו בסביבות אוקטובר , אל תפספסו את הפסטיבל האופטימי והיפה הזה .

אז אם בא לכם להצטרף אלי לטיול בקבוצה קטנה ואיכותית, שבו יתערבבו להם, רגשות, נופים,טעמים וריחות, מסע מרהיב ואחר דברו איתי.

ענת לאור גרוס - מארגנת ומוציאה קבוצות מאורגנות לטיולים באווירה וחוויה אחרת בליווי מורים להעצמה ... זו חוויה שתעצים את היכולות והאופקים שלנו , וגם אם בא לכם תכנון טיול פרטי , אני כאן לשרותכם באהבה.

https://www.laortravels.com/

והעיקר שתהנו מיופיה של הודו ובגדול

3 צפיות
  • Instagram
  • whatsapp
  • Facebook
  • YouTube

כל הזכויות שמורות ללאור טיולים ©