חיפוש
  • בלוג הטיולים של ענת לאור גרוס

האמפי -עיר המסתורין בהודו

עיר המסתורין האמפי (Hampi) בצפון מדינת קרנטקה שבדרום הודו. הודים מאמינים ש-האנומן, האל הקוף יחד עם

ראמה, סיטה ולאקשמן נלחמו בראוונה, מלך השדים שתקף אותם בהאמפי. וכדי לסלק אותם הם זרקו עליו בכוח אדיר אבנים אדירות, ומאז הם באמפי.בעיר תוכלו לראות כמות עצומה של סלעי גרניט גדולים הפזורים בכל פינה,והנראים כאילו יד נעלמה סידרה אותם על המישור . העיר האמפי הייתה בירתה של הממלכה ויג'איהנאגר האדירה . ממלכה זו הושמדה ע"י המוסלמים שראו בעבודת האלילים חילול קודש, בדומה למה שעושים היום הטליאבן באפגניסטאן. כדאי לסייר בין העתיקות היפות והרחוב המרכזי של העיר הנקרא האמפי באזר , כאן תוכלו לרכוש כל שעולה בדעתכם , תבלינים, בגדים אופייניים להודו, מזון רחוב – רק יש להזהר כי לעיתים הקיבה המערבית לא יכולה להכיל אוכל זה . ברחוב נמצא גם מקדש וירופקשה מקדש לאל שיווה .

במהלך היום תוכלו לראות בפתח המקדש את הפילה לקשמי (אלת השפע) המברכת את המבקרים תמורת מטבע, אגוז קוקוס או בננה. אחד המקדשים המעניינים והיפים בין העתיקות של האמפי הוא מקדש ויטאלה .זהו מקדש לאל וישנוֹ .בתוכו ניתן לראות את תבליטי האבן, מרכבת האבן הגדולה שבעבר הובילה את פסלו של האל בפסטיבלים השונים ואת "העמודים המוזיקליים" שזכו לשם בזכות הצליל המופלא שמופק מתיפוף עליהם. לאורכה של האמפי זורם נהר הטונגהבהדרה, אותו ניתן לחצות בעזרת סירות עגולות וקטנות עשויות נצרים ומצופות זפת. אלה עוגנות בגדות הנהר ומחכות להעביר מקומיים, תיירים, סחורות, אופנועים ובעצם וכל דבר שתרצו לגדה השנייה של הנהר.

בצידו השני של הנהר בראש גבעה אליה מובילות כ-800 מדרגות נמצא מקדש האנומן – האל בצורת קוף המסמל כח, תעוזה ונאמנות. במקדש הלבן והקטן שעל ראש הגבעה גרים מספר סדהואים – פרושים הינדואים ולהקת קופים חמודים המבצעים להטוטים בין סלעי הגרניט וגגות המקדש. שווה העיר התוססת הזו הפכה להיות מוקד עליה מרכזי לישראלים , כיף לבקר ולשהות בה . בלילות אפשר להצטרף לחבורות גיטרה למיניהן שמתכנסות יחד, או לראות סרט בטלוויזיה, שמציעים חלק מהגסטהאוסים. הרבה פעמים הסרט נפסק כ יש בהאמפי הפסקות חשמל תכופות כמו בכל הודו , ולכן יש להצטייד בנרות שאפשר לקנות ב"פיצוציה" הסמוכה ולהמשיך את החגיגה. עונה המומלצת לשהות בהאמפי היא ספטמבר עד מרץ, אם תגיעו בזמן אחר, האמפי תהיה חמה מדי בשביל להרגיש את כל הקסם והיופי שלה.

אז אם בא לכם להצטרף אלי לטיול בקבוצה קטנה ואיכותית, שבו יתערבבו להם, רגשות, נופים,טעמים וריחות, מסע מרהיב ואחר דברו איתי. אז מי אני : ענת לאור גרוס - מארגנת ומוציאה קבוצות מאורגנות לטיולים באווירה וחוויה אחרת בליווי מורים להעצמה זו חוויה מובטחת

שתעצים את היכולות והאופקים שלנו , וגם אם בא לכם תכנון טיול פרטי , אני כאן לשרותכם באהבה. https://www.laortravels.com/


3 צפיות
  • Instagram
  • whatsapp
  • Facebook
  • YouTube

כל הזכויות שמורות ללאור טיולים ©