חיפוש
  • בלוג הטיולים של ענת לאור גרוס

גלו את סוד השייט בבק וואטרס בקראלה - הודו

אחד מסימני ההיכר של מדינת קראלה שבדרום הודו הוא

ה-Backwater זהו אזור של לגונות, תעלות, אגמים נהרות הפרושה כמעט לכל אורכו של החוף של קרלה ונכנסת גם עמוק אל תוך היבשת.


ו מדובר במסלול תחבורה לכל דבר. האזור שופע צמחייה ירוקה , עצי קוקוס, גידולי תבליני

ם , מקומיים שמתגוררים ממש על המים ובעיקר שקט ואוויר נקי. בו ניתן לשוט ביו הלגונות ולהתרשם מחייהם של התושבים. עיר השוק קילון (Quillon) מהווה את שער הכניסה הדרומי לאזור זה, ושווה ביקור בפני עצמה הודות להיותה מרכז סחר בתבלינים ובאגוזי קשיו. היום הבק ווטרס היא אטרקציה תיירותית שחובה לחוות כאשר מגיעים לדרום .

אנחנו קיבלנו הצצה לחייהם של התושבים המעבדים את שדות האורז, ואת גידולי התבלינים לצד בתיהם הצנועים. הכל שופע וירוק, ציפורים שמעולם לא ראינו, פרחים יחודיים וכמובן פרח הלוטוס על שורשו הטעים להפליא.

בק ווטרס- משייט בספינה קטנטנה ועד ארוחות גורמה

יש אפשרויות רבות לחוות את חווית הבק ווטרס(Back Waters) בתעלות אלו, הכל תלוי בתקציב ובסגנון שלכם. מבית ספינה עם ארוחת גורמה שבv ניתן ללון לילה, מעיין מלון צף , או סירה קטנה עם שני חותרים , שזו החוויה שאנחנו בחרנו מאחר וסירה קטנה יותר יכולה להכנס למעבה היער בקלות . וכמובן שניתן לקחת מעבורת רגילה, המשמשת כספינת אוטובוס עבור התושבים ושטה בין יעדים שונים, לדוגמא מקולאם לאלפי, או מאלפי לקוטיאם. זה ב"כ שייט בן שלוש שעות ואפשר לרדת בכל תחנה בכפרים שבדרך, ויש הרבה . בצידי הדרך ניתן לעצור לארוחה בבית משפחה הודית על טהרת הטריות . אגוז מוסקט טרי שמעולם לא ראינו , פלפל שחור שעדיין לא יבש, וציפס מעדן שעשוי משורש הטפיוקה וטוגן בשמן קוקוס .

אז אם בא לכם להצטרף אלי לטיול בקבוצה קטנה ואיכותית, שבו יתערבבו להם, רגשות, נופים,טעמים וריחות, מסע מרהיב ואחר דברו איתי.

אז מי אני : ענת לאור גרוס - מארגנת ומוציאה קבוצות מאורגנות לטיולים באווירה וחוויה אחרת ,זו חוויה שתעצים את היכולות והאופקים שלנו , וגם אם בא לכם תכנון טיול פרטי , אני כאן לשרותכם באהבה.

https://www.laortravels.com/
2 צפיות
  • Instagram
  • whatsapp
  • Facebook
  • YouTube

כל הזכויות שמורות ללאור טיולים ©