חיפוש
  • בלוג הטיולים של ענת לאור גרוס

בואו לגלות את מקדש הזהב באמריצר בצפון הודו
"מקדש הזהב”, באמריצר שבחבל פנג'ב בצפון הודו, קודש הקודשים של הדת הסיקית הוא המרכז התרבותי והרוחני של דת הסיקים. המקדש אשר נבנה ב1601 הוא לא רק הקדוש ביותר לבני הדת הסיקית, אלא גם אחד האתרים המפורסמים בהודו ואולי בעולם כולו.

המקדש נבנה מחדש במאה ה־19 בשתי קומות, קירותיו מצופים נחושת וכיפתו עשויה 100 קילוגרם זהב, שהותכו


פרח לוטוס הפוך. הוא ניצב באמצע אגם, שהסיקהים מכנים "הנקטר הקדוש", ואליו אפשר להגיע דרך "גשר הגורואים".

יופיו של המקדש מתבטא בשילוב שבין מתכת מוזהבת, מים ועושר של עיטורים. העניין המרכזי מבחינת הדת הסיקית במקדש הוא הבריכה המקיפה את המקדש המרכזי – הבריכה נקראת – בריכת הנקטר (ע”פ המסורת – נקטר הינו המשקה ששותים האלים ע”מ לשמר את חיי האלמוות) מדובר במרכז פועם וחי – שטף תמידי של עולי רגל ותיירים בא בשעריו מדי יום, מארבע לפנות בוקר עד 11 בלילה

מה תגלו במקדש הזהב


מקדש הזהב כולל בתוכו לא מעט חלקים מעניינים שהופכים אותו לאחת מגולות הכותרת של הביקור בחלקה הצפוני של הודו ואולי אף של הודו כולה. חלקיו המרכזיים הם גשר הגוריים, המוביל אל המקדש עצמו, בריכת הנקטר, מוזיאון הסיקים שנמצא במקדש, אקל טקההאט שהוא החדר המואר בו מתכנס הפרלמנט הסיקי, ומגדל באבא אטאל.

חשוב להדגיש שהמקדש בעל פינות נסתרות רבות ומשמש מקום פולחן ותרבות פעיל ושוקק ולכן מומלץ לבקר בו בליווי מדריך מקומי שיידע להכווין אתכם לנקודות ולפינות הייחודיות של המקדש.

העונה המומלצת לביקור במקדש היא בין אוקטובר למרץ שמג האוויר עדיין נוח ולא קר מידי ..

אז אם בא לך להצטרף לטיול בקבוצה קטנה ואיכותית, שבו יתערבבו להם, רגשות, נופים,טעמים וריחות, מסע מרהיב ואחר דברו איתי.

אז מי אני : ענת לאור גרוס - בלוגרית טיולים בעולם שחווה בעצמה מקומות קסומים ביקום הנפלא שלנו . בנוסף החלום הפך למציאות, והיום אני מוציאה קבוצות מאורגנות לטיולים באווירה וחוויה אחרת בליווי מורים להעצמה ... זו חוויה שתעצים את היכולות והאופקים שלנו .

https://www.laortravels.com/צילום תמונות : אברהם מוצני חבר יקר
3 צפיות
  • Instagram
  • whatsapp
  • Facebook
  • YouTube

כל הזכויות שמורות ללאור טיולים ©