חיפוש
  • בלוג הטיולים של ענת לאור גרוס

בואו לגלות את הסוד של האי אלפנטה בהודו

בואו לגלות את הסוד של האי אלפנטה במומבאיי .

האי נמצא במרחק של כ- 10 ק"מ צפונית למומביי שמכונה גם שער להודו. מגיעים אליו בשייט כייפי של שעה. האי הוא אחד מאתרי התיירות המרכזיים באזור. תוכלו לראות באי שני מקדשים חצובים בסלע מ- 450-750 לספירה.

המערה המעניינת ביותר נקראת – מערת המקדש , היא משתרעת על כ – 4500 מטר ,ואליה תצטרכו לטפס כ 100 מדרגות . בה תוכלו לראות את פסלו המיוחד של האל שיווה המתנשא לגובה של 20 מטרים ולו שלושה ראשים הממחיש את שלושת תפקידיו של שיווה כיוצר, משמר ומשמיד. שווה מאמץ האי עצמו מהווה כיום מפלט לתושבי העיר מומביי המבקשים להרגע מהצפיפות ולצאת מעט לטבע. ידוע שבעבר הרחוק, שימש המקום מרכז של פולחן. את השם לאי נתנו הפורטוגזים ששלטו במקום במאה ה-16 , בגלל סלע בצורת פיל שהיה הדבר הראשון שהם ראו. הפורטוגזים השתמשו בחלק מהפסלים כמטרות במטווח בדומה למעשיהם של הטאליבאן בימינו. ולכן במקום פזורים שברי פסלים מאבן גיר רבים .


היום חיות באי הקטן מספר משפחות הודיות שמתחזקות את האתר . תוכלו למצוא באי מסעדות ובתי קפה קטנים ונעימים , וגם מעט מזכרות . אז אם בא לכם להצטרף אלי לטיול בקבוצה קטנה ואיכותית, שבו יתערבבו להם, רגשות, נופים,טעמים וריחות, מסע מרהיב ואחר דברו איתי.

ענת לאור גרוס - מארגנת ומוציאה קבוצות מאורגנות לטיולים באווירה וחוויה אחרת בליווי מורים להעצמה ... זו חוויה שתעצים את היכולות והאופקים שלנו , וגם אם בא לכם תכנון טיול פרטי , אני כאן לשרותכם באהבה.

https://www.laortravels.com/


4 צפיות
  • Instagram
  • whatsapp
  • Facebook
  • YouTube

כל הזכויות שמורות ללאור טיולים ©