חיפוש
  • בלוג הטיולים של ענת לאור גרוס

אטרקציות בדובאי

הינה זה בא ...בקרוב יתאפשר לטוס למדינה העשירה והיפייפיה הזו. עושר שהטבע והעין של הישראלי לא רגילה לראות .עד היום הסוד לביקור ישראלים באיחוד האמירויות היה דרכון זר.

בשקט ובאישור הרשויות הוקם בית כנסת וקהילה יהודית שמונה 300 איש פורחת בשנים האחרונות. דובאי היא נסיכות קטנטנה , אחת מ-7 הערים שמרכיבות את איחוד האמירויות שהכל בה הכי ענק ולא דימיוני. יש שם מגדל הגבוה בעולם-בורג' חליפה, הקניון הגדול בעולם, המזרקה הגדולה בעולם וכך הלאה. אז רגע לפני שכל עם ישראל טס ליעד החלומי הזה ריכזתי לכם את המקומות שחייבים לבקר בהם בדובאי...אז בואו נתחיל:

מגדל בורג’ חליפה

זהו המגדל הגבוה ביותר בעולם! בעל 163 קומות ומתנשא לגובה 828 מטר. בכניסה למגדל מתקיים מדי יום בשעות הערב ,מופע מים מרהיב ביופיו. האמיצים ביניכם יוכלו להלך על רצפת זכוכית ולהרגיש ולרחף מעל העיר דובאי.

Dubai Fountain מזרקות דובאי

אטרקציה המדהימה של המזרקות הממוקמות בסמוך למגדל בורג’ חליפה ולקניון דובאי.

מומלץ להגיע למופעי המזרקות בשעות הערב. האפקטים מדהימים ומשולבים במוזיקה ידועה ומהנה.

ערוץ נחל דובאי

מי שמעוניין לחוות את ההיסטוריה של העיר, מומלץ להגיע בשעות הערב לערוץ נחל דובאי, לקחת שיט על סירת דאו (dhow), סירה בדואית ששימשה בעבר לסחר ותחבורה, ואילו היום אלו מסעדות מפוארות צפות עם מוזיקה.

כאשר הסירה תעגון בעברו השני של הנחל תוכלו לערוך טיול קצר ולספוג את ריחות חנויות התבלינים לצד הצבעים וההוויה של העיר העתיקה.

פאלם ג’ומיירה

שטחה של דובאי קטן יחסית, וכדי להגדיל את רצועת החוף נבנו 3 איים מלאכותיים בצורת עצי תמר. סביב כל אי

הוקם שובר גלים .

האי הקטן והמפורסם שבהם נקרא על שם החוף פאלם ג’ומיירה , הוא נחשב לאי המלאכותי היפה מבינהם בדובאי. תוכלו למצוא בו את בתי המלון הטובים ביותר.

ועשירים מהעולם כולו רכשו וילות יוקרתיות ועצומות לאורך הטיילת היפה המשלבת מסעדות וקניונים.

השוק הגדול Al Souk Al Kabir

עיר ערבית ללא שוק זה דבר שלא קיים . בשוק בעיר העתיקה של דובאי, בו תוכלו למצוא ולרכוש ,תלבושות מסורתיות, כלי נוי ובית בסגנון דובאי, תבלינים, ומכל טוב הארץ. הסוחרים אדיבים ומסבירי פנים.

שווקים נוספים

כיאה לעיר ערבית יש שווקים רבים מחולקים לפי מרכולתם והם : בור דובאי שוק מרקט-שוק הטקסטיל,

מנא בזאר שוק מקורה עם חנויות תכשיטים, מוצרי אלקטרוניקה, תיקי נשים ותיקים לנסיעות לעיתים זיופים ברמה טובה , בגדים וחנויות לממכר פירות יבשים. שוק התכשיטים - שוק תכשיטי זהב גדול עם מבחר גדול של בעיצובים איטלקיים מיובאים בעיקר מהונג קונג.


כמובן גם לילדי יש המון אטרקציות כגון , אקווריום ענק, שייט סירות, אתר סקי מקורה ועוד.

ניסיתי להעביר את החוויה של העיר העשירה שאינה שוכחת את עברה. ברחובות גברים ונשים לא מביעים חיבה ...כן כן גם תיירים . העיר ותושביה עדינים ומסבירי פנים כל עוד שומרים על נורמה וכבוד לסביבה , למסורת ולתושבים .

אז אני מקווה שברוב נצא לטיול בקבוצה קטנה ואיכותית, שבו יתערבבו להם, רגשות, נופים,טעמים וריחות בעיר האורות הערבית החדשה שנפתחה לנו.


https://www.laortravels.com/


30 צפיות
  • Instagram
  • whatsapp
  • Facebook
  • YouTube

כל הזכויות שמורות ללאור טיולים ©